Gameforge, Metin2 Pvp Serverlar İçin

Gameforge, Metin2 Pvp Serverlar İçin Video Çeken Youtuberlara Telif Attı!

Gameforge, Youtube`da metin2 pvp videosu çeken tüm youtuberlara telif uyarısı göndererek kanallarını kapattırıyor.


Metin2`nin haklarını elinde bulunduran Gameforge`un Metin2 Türkiye Topluluk Yöneticisi Derindarbe, geçtiğimiz dönemde metin2 pvp serverlar için video çeken Youtuberlara bazı uyarılarda bulunmuştu. Soru cevap etkinliği sırasında metin2 pvp serverlar ile ilgili gelen bir soruya, Youtube kanallarına bu konu ile ilgili telif göndereceklerini, kanalların kapanması için hukuki haklarını kullanacaklarını söylemişti. Bu konuyla ilgili Gameforge yönetimi gerekli adımı bugün attı.  Bilinen pek çok Youtube kanalına telif uyarısı gitti ve videolar silindi. Youtuberlar 1 hafta içerisinde Youtube`u savunmalarıyla ikna edemezlerse kanalları kapatılacak.  Bu durumu Youtuberlar`da teker teker doğrulamaya başladı. Bonus Gamer, Uçan Boğa, Mehmet Taşralı gibi isimlerin kanalları 1 hafta içerisinde kapanacak.  
Konuyla ilgili topluluk yöneticisi DerinDarbe ise şöyle bir açıklama yayınladı;
“Bana soruyorlar; korsan sunucu çektiğimiz için kanallarımız telif yiyor, peki offical sunucuda yayın yapabilirmiyiz, yasağımız var mı ? Tüm yayıncılar offical sunucuda yayın yapabilir. Herhangi bir ceza uygulamayacağız.”
blank

Önümüzdeki dönemde de Gameforge tarafından artık Youtube`da Metin2 Pvp Server videolarına izin verilmeyecek gibi görünüyor. Aslında uzun süredir beklenen bu hamle gecikmiş bir karar olsa da genel olarak özellikle Metin2 Türkiye oyuncuları tarafından olumlu karşılaşmış durumda. Bu durumu Gameforge, Metin2 pvplere karşı bir savaş açtı olarak değerlendirebiliriz. Firma tarafından herhangi bir resmi açıklama gelirse sizlere duyuracağız.

Güncelleme:
Youtube üzerinde bulunan küçük-büyük demeden neredeyse tüm metin2 pvp videolarına telif uyarısı gitmeye devam ediyor. Kısa süre içerisinde Metin2 pvp videosu çeken kanal ve videoların tamamı silinecek gibi görünüyor.

Metin2 pvp server videosu çeken Youtuberlara telif konusu ile ilgili forum tartışma konusu :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir