2020’nin En İyi Metin2 Pvp Serverleri

2020’nin En İyi Metin2 Pvp Serverleri
2020 Yılında açılmış ve daha şimdiden 40 bin online sayısına çıkan bazı yeni pvp serverler olduğunu biliyor muydunuz?

2020 yılına damga vuran metin2 pvp serverler yapmış oldukları etkinlikler ile birlikte yaz aylarında büyük bir rekora imza atacak gibiler. Daha şimdiden 40 bin online sayısına çıkan bazı pvp serverler bu rekoru bizlere erkenden haber veriyor. Öncelikle 2020 yılının en iyi metin2 pvp serverlerini listeleyelim.

 1. Livamt2 (Açıldığı an 40 bin online üzerine çıktı, elbette bunun en büyük sebebi açılış duyurusuna 1 ay önceden başlamasıdır. 1 ay önceden yapılan reklamlarla binlerce oyuncu açılış günü için geri sayıma başladı.)
 2. Olivamt2 (Eski bir oyun olan olivamt2, ikinci serveri ile 2020 yılının mart ayında binlerce online sayısına ulaştı ve hala şuan bile aktiftir. Aktif olduğu gibi hala günümüzde insanları birçok etkinlikle buluşturmaktadır.)
 3. Lovamt2 (17 ocakta açılan bu oyun, açıldığından bu yana ortalama 25 bin online sayısına sahiptir. Pazar için açılan pvp hesaplarını da soracak olursanız bunun sayısı da ortalama 2 bin’dir. Bu oyun sizlere tavsiye ettiğimiz en iyi 3 oyundan biridir.)
 4. Wsmt2 (Wsmt2 oyunu saymış olduğumuz 3 oyuna göre çok popüler olmasa da wslik serverler arasında en popüler serverler arasındadır. Metin2 camiasında wslik serverler diğer türlere göre en az tercih edilenlerdir. Wslik serverlerde kasma işlemleriyle çok uğraşmadan doğrudan pvp moduna geçerek diğer oyuncularla savaşabilirsiniz. Böyle bir oyun tipi istiyorsanız wsmt2 tam sizlere göre)
 5. Diğer tüm pvp serverler için pvpserverler.org sitesinde arama yapabilirsiniz.

En İyi Serverler Neye Göre Belirlenir?

 • Online sayısı bu konuda önemli bir kriterdir. Online sayısı eğer çoksa o oyunu sevip kalan oyuncu da çok demektedir. Yine online sayısı çok ise server kurucuları kurumsal, bu işle uğraşan ve reklam için büyük bir bütçe ayıran kaliteli iş adamlarıdır.
 • Oyun türü ikinci en önemlidir. Eğer oyun türü tercih edilen bir oyun türüyse başarılı olması ve en iyiler arasına girmesi daha da kolaylaşır.
 • Oyundaki hataların giderilmiş olması. Eğer metin2 pvp serverinizde oyun dosyalarında ilk kurulum aşamasında gözle görülmeyen ancak daha sonrasında oyuncuların sıklıkla karşılaştığı hatalar var ise bu hatalar oyunun bırakılmasını sağlayan önemli olumsuzluklardan biridir. Bu hataların mutlaka ama mutlaka giderilmesi gerekir.
 • Pvp server sitesinin tam donanımlı olması. Sitede şifremi unuttum, kaydol, email değiştir, telefon numarası ekleme gibi güvenlik önlemlerini artıracak fonksiyonların bulunması, yine oyunda yapılan her türlü değişikliğin oyun sitesinde oyuncularla paylaşılması 2020’in en iyi metin2 pvp serverler arasına girmenizi kolaylaştıracak bir diğer etkendir.

En Başarılı Metin2 Server Tipleri Hangileridir?

 1. Emek Serverler (Emek serverler normal oyuna göre çok çok kolaydır ancak pvp server tipleri arasında en çok emek gerektiren oyun tipidir. Emek vermeniz oyun kısımları ise karakterinizin seviye atlamasını sağlamak, itemlerinizi geliştirmektir. Genellikle bu oyunların başlangıç seviyesi 1 Level’dir.)
 2. Wslik Serverler (Wslik serverler, emek serverlerin aksine kasmak için çok emek harcamayacağınız, oyun kurucusunun isteğine göre itemleri doğrudan elde edebileceğiniz ya da az olsa emek harcayacağınız bir oyun tipidir. Wslik serverlerde hedeflenilen doğrudan oyuncular arası pvp savaşını öne çıkarmaktadır. Bu oyun tiplerinin başlangıç leveli bitiş leveline yakın hatta aynı olabilir.)
 3. Orta Serverler (Orta serverler de ne emek serverler gibi zor ne de wslik serverler gibi kolay olan bir oyun türüdür. Bu oyun türünde başlangıç genellikle 55-65 arası olmaktadır. Yani önemli statların bir kısmına emek harcamadan ulaşabilirsiniz.)

En iyi metin2 pvp serverlere nasıl ulaşılır?

En iyi pvp serverler ulaşmak için server tanıtım sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu tanıtım sitelerinde en serverler oylamalarla belirlenmektedir. Kaldı ki başarı elde etmek isteyen metin2 pvp oyunları bu sitelere mutlaka reklamlarını vermiş oluyorlar. Yani bir siteyi ziyaret ettiğinizde reklamları görmekten rahatsızlık duymayın, reklamları inceleyin ve sizin için iyi bir oyun olup olmadığını değerlendirin. Bu iyi bir oyun bulmanızı sağlayacak önemli bir etkinliktir. Her reklam veren oyun iyi olmayabilir, bu hususta da yazımızda daha önce geçirmiş olduğumuz bölümlere tekrar göz atmanızı rica ederiz. Herkese oynamış olduğu pvp server oyununda şimdiden başarılar diliyoruz. İyi Oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir